Láska prechádza cez žalúdok


zaujímavosti
Podobne ako bicyklová túra v náročnom teréne či naopak odpočinková dovolenka, aj spoločné varenie môže byť stmeľujúcim zážitkom. Jednotlivé kroky pracovného postupu si môžete rozdeliť podľa svojich schopností a obľuby a cesta k spoločnému jedlu sa tak môže stať vhodnou príležitosťou k vzájomnému spoznávaniu a príležitosťou na rozhovor.

Par pri stoleRaňajky v posteli

Ideálny deň mladej dvojice začína vykotúľaním sa z postele a pomalým presunom do kuchyne stále v pyžame na rannú šálku kávy alebo čaju. Po ňom je už len krôčik k panvici a hoci len jednoduchým raňajkám. Ani nezistíte, ako ste sa dostali späť do postele, aby ste si výsledok svojho kuchárskeho umenia naplno užili. Mimochodom pri vytváraní zoznamu svojich svadobných darov by ste nemáli zabudnúť ani na pekný raňajkový podnos a ďalšie príslušenstvo.

Romantický piknik

Marián a Monika sa každý rok nájdu čas na návštevu miesta svojich zásnub. Marián na miesto prinesie svoje obľúbené syrové sendviče a Monika zas svoju studenú omáčku a tyčinky z chlebového cesta a výber z sezónneho ovocia. K tomu si ešte primyslite fľašu vína, veľkú deku a nejaké tie sladkosti a máte príležitosť na romanticky strávený deň.

Večera pre dvoch

Nič tak neroznieti plameň lásky ako elegantná večera pre dvoch. Spoločná príprava a konzumácia jedla len zdôrazňuje vzájomný vzťah a je príležitosťou pre zábavu aj rozhovor o všedných záležitostiach začínajúceho či uplynulého dňa. Preto sa ho nebojme využiť keď sa k tomu naskytne vhodná príležitosť.

autor: M. P.