Cítite sa milovaní?


zaujímavosti
Veľa párov sa sťažuje, že sa necítia byť svojim partnerom milovaní. Ale keď sa ich opýtate, čo by im pomohlo cítiť sa milovaní, nevedia jednoznačne odpovedať.
pisanieNiekedy spôsob akým prejavujete partnerovi svoju náklonnosť nie je ten pravý. Napríklad niekto prejavuje svoju lásku praktickou starostlivosťou, zatiaľ čo ten druhý očakáva skôr nežné objatie, pohladenie a milé slová.

Nasledujúce cvičenie by vám malo pomôcť zistiť, čo pre Vás znamená „byť milovaný“. Budete potrebovať dva hárky papiera, pero a približne 30 minút pozornosti. Test by ste mali robiť každý sám za seba a o výsledkoch sa môžete s partnerom porozprávať po dokončení testu. Aj v prípade, že Váš partner na podobný test nemá chuť, je dobré si ho urobiť len pre seba.

Zoberte si prvý hárok papiera a napíšte: V detstve som sa cítil /-a milovaný /-á keď...

Snažte sa uviesť čo najviac možností. V zozname sa môžu objaviť veci, rodičia aj obľúbené činnosti, obľúbené jedlo alebo niekto s kým ste sa stretávali na prechádzke so psom.

Druhému hárku papiera dajte nadpis „Cítim sa byť milovaná /-ý keď...“ a snažte sa spomenúť si na čo najviac vecí, ktoré pre vás robil váš niekdajší alebo súčasný partner a vy ste sa vďaka tomu cílili milovaní.

Hotový zoznam si prezrite. Vyberte si tie veci, ktoré sú pre vás prejavom lásky dodnes a povedzte o nich svojmu partnerovi.

Ak máte ťažkosti so zostavovaním svojho zoznamu, skúste si osviežiť pamäť pri fotografiách z detstva a mladšieho veku.

autor: M. P.