Elton John sa žení 21.decembra


news
Sobáš britskej pop star Eltona Johna a jeho dlhoročného priateľa Davida Furnisha sa bude konať pravdepodobne 21. decembra 2005. To je ich najbližší voľný termín od platnosti nového zákona týkajúceho sa sobášov homosexuálnych párov v Británii.

Napriek niekoľko miliónovej ponuke americkej televíznej stanice, sa Elton John rozhodol pre malú svadbu za účasti najbližšej rodiny. Ako povedal: "Na prianie našich rodín, ktoré nás podporovali, sme sa rozhodli pre malý obrad a nie pre veľkú ceremóniu. Okrem toho, je naša láska posvätná a nie je na predaj.".

Spomínaný zákon vstupuje do platnosti 5. decembra 2005 a podľa Johnovho producenta je 21. december najpravdepodobnejší dátum sobáša.

58-ročný spevák si berie svojho dlhoročného partnera Davida Furnisha (43), s ktorým žije dvanásť rokov. Svedkami im majú byť ich rodičia a družičkami údajne Sharon Osbourne, Liz Hurley a Victoria Beckham. Ich známy z oblasti šoubiznisu môžu prísť zablahoželať až na večernej recepcii.

Pre Eltona Johna je to už druhé manželstvo. To prvé bolo s Renate Blauel. Trvalo štyri roky a rozviedli sa v roku 1988.

Svadbou si sir Elton John pomôže aj v oblasti daní. V Británii sú manželské páry, teda už aj homosexuálne, daňovo zvýhodnené v porovnaní so slobodnými, resp. rozvedenými.


Zdroj: www.reuters.com

Aký je váš názor na sobáše homosexuálnych párov? Môžete ho vyjadriť v diskusii k článku.