Najčastejšie prešľapy svadobnej hostiny


o svadbe
Každá nevesta chce, aby jej svadba bola ako z rozprávky, preto sa na nasledujúcich riadkoch pokúsime opísať najbežnejšie „prešľapy“, ktorými si prešli viacerí mladomanželia a poradíme vám ako sa im vyhnúť.

Okruhle stolyNeodchádzajte priskoro

Neopúšťajte svojich svadobných hostí príliš skoro. Veď sa zišli zblízka aj zďaleka, aby s vami oslávili váš veľký deň. Predčasný odchod by preto mnohých zaskočil, ak nie urazil. Pre mnohých vašich blízkych môže byť jedna zmála príležitostí stretnúť sa s vami skôr ako odídete na svadobnú cestu.

Nechajte prestrieť dostatočný počet stolov

Uistite sa, že máte pri svadobnom stole miesto pre tortu a svadobné koláče, zákusky, samostatný stôl pre občerstvenie, DJ-a či živú kapelu, stôl blízko hlavného vchodu pre knihu hostí alebo na svadobné dary a že je v miestnosti dostatok miest na sedenie.

Neprichádzajte na hostinu neskoro

Hostia totiž obyčajne nezačnú jesť pred príchodom ženícha a nevesty. Snažte sa zabezpečiť si čo najviac svadobných fotografií pred svadbou. Jedným zo spôsobov ako to dosiahnuť je, že prvá bude na rade nevesta s rodinou, potom nevesta odchádza a prichádza ženích s rodinou. Tým zachováte tradíciu a ženích neuvidí nevestu pred svadbou a jediné čo zostane nakoniec sú fotografie šťastného páru pri obrade a po jeho skončení.

Neusádzajte mládež blízko živej kapely či DJ-a

Neusádzajte mladých hostí a svadobčanov príliš blízko svadobnej kapely alebo DJ-ovho pultu. Staršia generácia často ťažko nesie, keď sa mladí pred nimi počas svadobného obradu medzi sebou bavia tak, že je ťažko počuť čo sa deje na pódiu. Preto ich treba usádzať tak, aby ich nič nerozptyľovalo.

Stastni novomanzeliaDo tanca na svadobný parket nevyberajte príliš "jednostranné" skladby

Nemajte príliš jednostranný výber hudby. Koľko ľudí, toľko chutí a to platí aj pre všetkých vašich známych a priateľov, ktorí príjmu pozvanie na svadbu. Ak majú budúci manželia radi country, to ešte neznamená, že ho musia hrať po celý svadobný deň.

Zistite si koľko vás bude stáť prípadný nadčas Zistite si vopred dokedy presne môžete na vybranom mieste zostať a nezabudnite si nechať aj časovú rezervu na upratovanie miestnosti pre prípad, že táto povinnosť ostane na vás. Tiež si zistite cenu za nadčas pre hudobný doprovod, fotografov alebo zabávačov.

Nezabudnite aspoň pozdraviť, prípadne prehodiť pár slov s pozvanými. Prišli predsa kvôli vám a určite si zaslúžia trochu osobnej pozornosti.

Neopite sa a nebuďte nepríjemní. Nezabúdajte, že ženích a nevesta si z hojnosti svadobného stola obyčajne užijú najmenej a tak každá kvapka alkoholu najviac účinkuje o to rýchlejšie. Skúste sa počas dňa aspoň tu a tam trochu najesť, každá nevesta predsa chce aby si ju svadobčania pamätali pre jej krásu a nie "spoločenskú únavu".

autor: M. P.