Tvar a správne držanie tela


zaujímavosti
Veľa ľudí nie je spokojných s tým ako vyzerajú a s nedostatkami svojho tela sa trápia už od skorej puberty. Našťastie však existuje spôsob, ako môžete svojej postave pomôcť a využiť pritom všetko dobré, čo Vám príroda nadelila. V dnešnom článku Vám prezradíme viac.
cvicenie-01_tsp86529950Všetci vieme, že vzpriamené držanie tela pôsobí na okolie lepšie ako keď chodíme zhrbení. Správne držanie tela okrem toho vytvára dojem sebadôvery a to aj vtedy, ak sa tak necítime. Okrem toho vzpriamený postoj: Ako chodiť vzpriamene:

Typ Vašej postavy

Nijaká diéta či cvičenie na svete nezmení typ postavy, ktorú ste pri narodení dostali do vienka. Preto sa nad tým netrápte a radšej to využite vo svoj prospech.

Existujú tri hlavné typy postavy:

Ektomorfná – človek s týmto typom postavy sa ľahko zbavuje hmotnosti, takže v posilňovni nemusí „ohýbať železo“ a na udržanie tých správnych kriviek mu postačí hodina aerobiku týždenne.

Hlavné črty ektomorfnej postavy: fitnesscentrum_tsp92573190Endomorfná – na rozdiel od predchádzajúceho typu ľudia s endorfnou postavou ľahko naberajú hmotnosť, takže pravidelné cvičenie im vôbec nezaškodí rovnako ako plávanie, jogging či bicyklovanie. Citlivým posilňovaním hornej časti tela môžu prispieť k celkovej súmernosti svojej postavy.

Hlavné črty endomorfnej postavy: Mezomorfná – ľudia s týmto typom postavy ľahko získavajú svalovú hmotu, takže im stačí dvíhať len malé váhy. Strečing, jóga alebo pilates pomôžu predĺžiť svaly a zlepšiť celkovú pružnosť tohto typu postavy.

Hlavné črty mezomorfnej postavy:

autor: M. P.