Ako vyzerá najkrajšia nevesta


make-up
Keď príde na rad svadobný mejkap, všetky nevesty chcú na svoj veľký deň vyzerať čo najlepšie. Po svadbe zostanú svadobné fotografie a videozáznam ako trvalá spomienka a určite nikto sa nechce čudovať prečo sa nechal uniesť poslednou módou a použil smiešny pastelový rúž a krikľavý lak na nechty.
LicenieAko teda vytvoriť nadčasový mejkap? Treba sa poučiť od krásavíc strieborného plátna. Nájdite si na webe fotografie slávnych herečiek z prvej polovice minulého storočia (napríklad: Vivien Leigh, Sophia Loren, Elizabeth Taylor, ktoré by sa ani dnes nemali za čo hanbiť). Všetky uvedené dámy vedeli využiť prednosti výrazného obočia a rias. Vytvorte si zbierku fotografii, ktoré Vám najviac imponujú a nájdite ich spoločné rysy a preneste ich do svojho mejkapu.

Nájdite svoje farby

Farebné trendy sa menia každú chvíľu, ale dobrý vzhľad sa cení v každej dobe. Nájdite odtiene, ktoré najviac ladia s farbou Vašej pokožky a zvýrazňujú Vám oči a črty tváre, na ktorých Vám záleží. Stačí len chvíľu experimentovať s vhodnou paletou farieb a rýchlo zistite, koľko rozličných mejkapov dokážete vytvoriť.

Použite základné líčenie

Aj keď bežne nenosíte mejkap, pouvažujte o tom, že v deň svadby skúsite aspoň trochu základného mejkapu. Nie je veľa neviest, ktoré majú dokonalú pokožku a základné líčenie im dodá harmonický dojem. Nanášajte zľahka, nebojte sa púdru a noste zo sebou pudrenku, aby ste sa mohli počas dňa upraviť.
MascaraKeď ste naniesli základné líčenie, venujte pozornosť svojím očiam. Najdôležitejšia je vhodná voľba farieb. Oči sú prvou vecou, ktorú si ľudia všimnú. Ich dojem je rozhodujúci a odvíja sa od nich celý ďalší postup.

Snažte sa o vyváženosť

Aj keď ju módne časopisy príliš nevyzdvihujú. Z niekoľkých dôvodov je dnes v móde stavať jednu črtu tváre nad ostatné. Oči ALEBO líca ALEBO pery. Aj keď je takáto rada prijateľná pre každodenné nosenie, vo výsledku to môže pôsobiť neharmonicky. Preto radšej dajte prednosť rovnomernému vyniknutiu všetkých čŕt, obzvlášť dbajte na rovnováhu medzi očami a perami.
Obmedzte použitie lesku na minimum. Lesk môže oslniť, ale často viac skazí ako napraví. Keď to preženiete, bude to vyzerať, že Ste sa práve vrátili spotená zo zemiakovej brigády. Ak chcete použiť lesk, obmedzte sa radšej len na pery.
Dobre si rozmyslite výber obrysovej ceruzky na pery. Váš svadobný deň bude plný bozkov a väčšina z nich bude patriť Vám. Preto použite obrysovú ceruzku, ktorá Vám pomôže udržať si rúž čo najdlhšie. Vhodne vybraná obrysová ceruzka dokáže zakryť zotretý rúž, a preto dajte prednosť takej, ktorá je totožná s farbou Vášho rúžu.

Len do toho! Nebojte sa experimentovať. Len Vy nakoniec rozhodnete ako budete vyzerať vo svadobný deň. Nezabudnite, že najdôležitejší je široký úsmev, ktorý dá všetkým najavo, že Ste šťastná. Nech už Váš mejkap bude akýkoľvek, všetky nevesty sú nakoniec krásne.

Autor: M. P.