startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
Sona Kozakova
Mario Racek
Hotel Agatka
07.09.2019
mesto


inštitúcia
Trendy krátkych svadobných šiat 2012

line

svadobné šaty
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Popularita krátkych svadobných šiat v roku 2012 rastie. K tomuto trendu prispelo niekoľko faktorov, predovšetkým je to obľuba slnečných letovísk ako miesta svadobnej oslavy. Tam sa klasické svadobné šaty príliš nehodia.
nevesta-v-kratkych-satachZáhrada, exotické letovisko, či pláž sú ideálnym dejiskom letnej svadby. Prvoradou požiadavkou na takomto mieste je pre nevestu pohodlie a voľnosť pohybu. Krátke svadobné šaty túto požiadavku do bodky napĺňajú.

Veľa súčasných neviest je presvedčených o tom, že k modernej žene patri jednoduchý elegantný strih, ktorý sa týka aj svadobných šiat. Tie vyniknú predovšetkým na ženách s menšou postavou, takže pôsobia vyššie. Krátke svadobné šaty bývajú obyčajne lacnejšie ako klasické šaty, sú teda vítanou voľbou pre každú šetrnú nevestu.

Krátke šaty existujú v bohatej palete farieb a strihov, väčšina neviest si napriek tomu vyberie bielu. Našťastie, aj tam existuje dostatočná pestrá ponuka strihov a štýlov. Z nich tento rok vynikajú predovšetkým bohémske, šaty bez ramienok či šaty cez rameno. So správnymi doplnkami dokážu aj tieto strihy zažiariť rovnako ako dlhé svadobné šaty.

Smelé nevesty neváhajú a pri výbere svadobných doplnkov sa nechajú inšpirovať prostredím svadobnej hostiny. Svet módy ako vieme, je svetom bez hraníc a to platí aj o nejednotnej dĺžke krátkych svadobných šiat, ktorá začína pod kolenami a siaha až k lýtkam. Odvážne pokusy s hornou hranicou dĺžky by mohli naštrbiť dôstojnosť slávnostnej chvíle. Krátkym svadobným šatám pristanú vzdušné a ľahké materiály, ktorých hlavnými atribútmi sú voľnosť a elegancia. Najbežnejšími zástupcami tejto skupiny sú šarmé, hodváb, damašek alebo šifón.

spracoval: M. P.
rightend