startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
Sona Kozakova
Mario Racek
Hotel Agatka
07.09.2019
mesto


inštitúcia
Nohy nás nosia celý život

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Napriek tomu, že starostlivosť o nohy má medzi skrášľovacími procedúrami svoje nezastupiteľné miesto, stále je medzi nami veľa takých, ktorí pedikúru podceňujú a nedožičia svojim chodidlám potrebnú opateru. Oslovili sme za vás majiteľku kozmetického salónu „Maja“, pani Máriu Makuchovú.

pedikura1Aký je percentuálny pomer návštev mužov a žien Vášho salónu? Aký je ich vekový priemer?

90 percent všetkých klientov tvoria ženy, z toho väčšinu tvoria ženy vo veku 35 rokov a viac. Mladších klientiek je menej.

S akými ťažkosťami najčastejšie prichádzajú Vaši klienti?

Nohy priemerného človeka strávia približne 16 hodín denne v topánkach, kde sa teplota môže vyšplhať až na 41 stupňov Celzia. Často trpia únavou, kŕčmi, otlakmi a zarastaním nechtov. Takmer 80 % všetkých ťažkostí s nohami môžeme pripísať na vrub nosenia nesprávnej obuvi. Často sú to tesné topánky, vysoké podpätky alebo úzka obuv.

S akými názormi na pedikúru sa v praxi stretávate?

Veľa žien starostlivosti o svoje chodidlá nepripisuje takú dôležitosť ako starostlivosti o ruky a tvár. Domnievajú sa, že keď sú chodidlá väčšinu času ukryté v topánkach, nepotrebujú mimoriadnu starostlivosť. S prvou návštevou kozmetického salónu obyčajne zmenia názor a mnohé z nich začnú ošetrovanie absolvovať pravidelne.

Aké ošetrenie od Vás klienti požadujú najčastejšie?

Obľúbená je wellness pedikúra. Začína upokojujúcim kúpeľom nôh v aromatickej soli, po kúpeli nasleduje zmäkčenie otlakov na chodidlách pemzou. Takto ošetrené nohy sa vyhladia a zjemnia peelingom s obsahom s aloe, eukalyptu a levandule. Wellness pedikúra končí aplikáciou výživnej masky s hydratujúcim účinkom. Súčasťou wellness pedikúry je tiež úprava veľkosti a tvaru nechtov na nohách podľa želania zákazníčky.

pedikura2Obľúbená je aj reflexná masáž. Relaxačný účinok sa dosahuje prostredníctvom stimulácie nervových spojov a zakončení v oblasti zvolených reflexných oblúkov. Tlakom a masírovaním reflexných plôšok na chodidlách je možné zlepšiť celkovú látkovú výmenu, ovplyvniť bolesť chrbta a chrbtice, urýchliť hojenie po úraze alebo operatívnom zásahu a predchádzať vzniku rakovinotvorných buniek. Inými slovami, telo sa stáva odolnejšie, vyrovnanejšie a po masáži má zákazníčka pocit "ľahkých nôh".

V ktorom ročnom období je podľa Vás ošetrenie nôh najviac potrebné?

O svoje chodidlá by sme sa mali starať po celý rok, ale predovšetkým v zimnom období striedanie suchého, studeného vzduchu zvonku a teplého vykurovania vo vnútri neprospievajú pokožke chodidiel a nôh. Preto v tomto období dožičme svojím nohám dôkladnú hydratáciu. Postaráme sa tak o ich účinnú ochranu.

Čo by ste odkázali užívateľkám (ale aj užívateľom)portálu svadba.sk?

Účinná starostlivosť o nohy si nevyžaduje veľa času ani úsilia, stačí len túto procedúru zaviesť do pravidelnej skrášľovacej rutiny. Pravidelná starostlivosť o nohy prinesie lepšie a dlhodobejšie výsledky ako "príležitostný útok" na tvrdú kožu, popraskané päty či zarastené nechty. Buďme k svojim nohám ohľaduplní, slúžia nám celý život a málokde môžeme investovať lepšie ako do svojho zdravia.rightend